blog_boyuna_gore_kiyafet

Her insan güzel ve kendine yakışanı giymek ister. Fakat kadınlar için giyinmek adeta bir ritüeldir. Kendine yakışanı giydiğini düşünen her kadın kendini iyi hisseder. Güzel giyinmek bir bakıma deşarj ve motivasyon kaynağıdır. Bununla birlikte kadınlar, gün içerisinde bulunduğu mekana göre rahat ve özgür hissedebileceği kıyafetler tercih etmekten hoşlanırlar. Yerine göre hem sade hem de şık olabilirler. Fakat buradaki en önemli etken boy faktörünü düşünerek kendine yakışanı giymektir. Zira bazı kıyafetler sizi olduğunuzdan daha kısa veya kilolu gösterebilir. Bu ay ki blog yazımızda, kadınların boylarına göre doğru tercihler yapabilmeleri için bazı püf noktaları hazırladık.

KISA BOYLUYSANIZ

Kısa boylu kadınlar için en önemli şey pantolon seçimi. Günümüz trendi yüksek bel pantolonlar tam da kısa boylular için düşünülmüş diyebiliriz. Boru paça veya İspanyol paça ve havuç formunda pantolonlar daha uzun boylu görünmenizi sağlar. Zira yüksek bel bacakları uzun gösterir ve bu sayede fidan gibi boyunuz olur 😊 Ayrıca ayakkabının üstünde biten kısa pantolonlardan da uzak durmalısınız.

Tepeden tırnağa tek bir renk giymek, yükseklik yanılsaması verir ve daha uzun bir siluet oluşturmanıza yardımcı olur. Çok sayıda farklı renk, tıknaz bir görünüm oluşturur. Ayrıca ‘siyah zayıf gösterir’ diye boşuna denmemiş. Bununla birlikte çok salaş ve hacimli kıyafetler kısa boylu kadınları daha da bodur gösterebileceği için mümkün olduğunca bedenlerine uygun kıyafet seçmeliler. Enine çizgilerin daha şişman görünmemize neden olacağı teorisine benzer şekilde dikey çizgili kıyafetler de daha ince ve uzun gösterme etkisine sahiptir. Kıyafet seçiminde yaka da önemli tabii. Kısa boylu kadınlarda V yaka ve U yaka yüksek yakalılardan daha güzel durur.

Boyunuza göre giyinirken aksesuarları göz ardı etmeyin. Doğru aksesuarların genel görünüm üzerinde büyük bir etkisi vardır. Kısa boylu kadınlar daha küçük çantaları tercih etmeli, çünkü çok büyük çantalar sizi daha da kısa boylu gösterebilir. Bir çift topuklu ayakkabı size fiziksel olarak ekstra yükseklik verir. Eğer stilettolarla etrafta salınmaya alışık değilseniz, dolgu topuklu ayakkabılar gibi daha ‘güvenli’ bir seçeneği de tercih edebilirsiniz. Ve son olarak kısa boylu kadınlara tavsiyemiz büyük çantalardan uzak durun.

BOYUNUZ UZUNSA

Postür herkes için çok önemli ama uzunlar için bir başka. Fakat fazla uzun olduğunuzu düşünüyorsanız, giyiminizde dikey detaylardan kaçının. Bu tarz kıyafetler sizi olduğunuzdan daha zayıf ve çelimsiz gösterir. Aşırı salaş ve bol kıyafetler de iri görünmenize sebep olabilir. Uzun boylu kadınlar büyük desenleri ve renkli parçaları çok iyi taşırlar. Hatta bu tarz desenleri ve renkleri taşıyabilecek tek kadın tipi uzun boylu kadınlardır. Pantolon seçiminde dar veya bol olanlar tercih edilebilir. Bacak boyları uzun olduğu için ağları düşük hafif şalvar pantolonlar uzun boylu kadınlar için idealdir. En önemlisi de renk seçimlerinde cesur olun. Tek renk sizi hem daha uzun gösterir hem de boğar, renkli kıyafetleri tercih edin.

Küçük desenlerden uzak durun. Daha ziyade, yan büyük ekoseli elbiseler ve üst giyim kıyafetleri seçmeniz görüntü itibariyle sizi iyi hissettirecektir. Etek ve elbise boylarınızı miniden ziyade midi seçerseniz daha zarif görünürsünüz. Uzun kadınlara gömlek de çok yakışır. Fakat kısa üstler yerine uzun üstler kullanın. Uzun cepli hırka, uzun kırçıllı hırka, uzun triko hırka, uzun tunik modelleri, kapüşonlu uzun montlar, uzun desenli kaban, kaşe uzun kabanlar sizin için kurtarıcı olabilir. Sonuç olarak Ne kadar kısa ya da uzun boylu olursanız olun, sadece hissettiğiniz kadar güzel görünürsünüz.

BİZE’ nin 2021-2022 Sonbahar- Kış Koleksiyonunu görmek, beğendiğiniz ürünleri online alışverişle almak için bizeonline.com adresini tıklayın. Güvenli alışveriş, ücretsiz kargo, 14 gün içerisinde iade, kredi kartı, kapıda ödeme veya havale seçenekleri ile mutlu alışverişler.